Genel Bilgi

Biz ne yapıyoruz ?
Bizler Hemodyn’de Yenidoğan Çocuk Kalp Hastalıkları ameliyatlarına yönelik ameliyat öncesi hastaya özel ameliyat planlama platformu geliştiriyoruz.

Bu bu işi neden yapıyoruz ?
Her yıl yaklaşık olarak her 100 çocuktan 1’i doğuştan gelen kalp hastalıkları ile doğuyor. Bu hastaların kalp ve onu çevreleyen büyük damarlarında kanın düzgün bir şekilde vücutta dolaşmasını engelleyen bozukluklar vardır. Ameliyat yolu ile kan dolaşımının normale en yakın hale getirilmesi için hastanın kalp ve damarları yeniden düzenlenir.
Bu tip ameliyatlarda cerrah birden fazla yol izleyebilir. Cerrahın izleyebileceği farklı yolların hastanın ameliyat sonrası kan dolaşımı performansında çok büyük etkileri olabilir.
Bizler cerrahlara kafalarındaki damar konfigürasyonlarını ameliyat öncesi planlama platformunda uygulamaları ve  bu konfigürasyonların hemodinamik  performanslarını kıyaslamaları için bir imkan sağlıyoruz. Böylece cerrahlar hasta için en uygun olduğunu düşündüğü yöntemi gerçek ameliyatta uygulayıp ameliyat tekrarlarının önüne geçerek hem hayat kurtarıp hem de ameliyat masraflarını azaltabilirler.

animation_v3